covid-19 Nga Evropa

Ndodhi në Sicili. Shkon në bar për kafenë e parë pas bllokimit nga virusi dhe vendos ta paguajë 50 euro.

Në Siçili, me fillimin e fazës 2, baret gjithashtu rihapen. Në Marsala, një klient bujar vendos të kontribuojë në mënyrë të veçantë në këtë ditë të veçantë. Si në zakonet e tij para bllokimit, burri – nëpunës civil – në orën 8 kaloi pragun e Bar Moon-it në rrugën Roma dhe urdhëroi kafenë e zakonshme, duke e pirë të hidhur. Pastaj duke iu drejtuar Stefanisë, arkëtares, ai e pyeti: “Sa do të paguaj?”. Përgjigja ishte e njëjtë, ashtu si para bllokimit: “Një euro”. Por klienti i dorëzoi asaj 50 euro, duke i thënë: «Stefania mbaj pjesën tjetër; ju jeni mbyllur për 50 ditë. Kjo është më e pakta që mund të bëj … Jam një person me fat. Unë kam një pagë publike, të paguar edhe nga taksat që ti paguan…shihemi nesër ”. cdm

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s

Këtë e pëlqejnë <span>%d</span> blogues: