Aktualitet teatri

Shembja e Teatrit, Meta takim ‘kokë më kokë’ me ambasadorët e BE te Pallati i Brigadave

Në një kohë kur në qendër të debatit publik është shembja e Teatrit Kombëtar, që solli reagime të ashpra nga artistët, shoqëria civile, qytetarët, të mbështetur dhe nga opozita, presidenti Ilir Meta po mban një takim me ambasadorë të BE në vendin tonë.

Takimi mes kreut të shtetit dhe 4 diplomatë të huaj, nga vendet e BE, po mbahet në Pallatin e Brigadave.

Padyshim që në fokus të takimit të tyre është situata që po përjeton vendi ynë.

Kujtojmë se sot në orën 16:30, është njoftuar një protestë kundër shembjes së teatrit, ku do të marrin pjesë artistë e shoqëria civile, madje dhe përfaqësues të opozitës. bw

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s

Këtë e pëlqejnë <span>%d</span> blogues: