covid-19

Londra rezervon 30 milion doza të vaksinës që testohen midis Oksfordit dhe Pomecias

Mbretëria e Bashkuar do të jetë vendi i parë që do të ketë qasje. Nuk është e qartë nëse Italia po garon për kampionët e mbetur të raundit të parë të prodhimit. Ata që mund ta përdorin atë paraprakisht do të kenë një avantazh të madh mbi të tjerët.

Mbretëria e Bashkuar do të jetë vendi i parë që do të ketë qasje “në vaksinën e mundshme të koronavirusit nga Universiteti i Oksfordit, i cili u zhvillua gjithashtu nga kompania italiane Irbm nga Pomecia”. Kjo frazë kaloi pothuajse pa u vënë re, por u dëgjua, gjatë konferencës së djeshme për shtyp të qeverisë , nga Ministri Britanik i Aktiviteteve Prodhuese, Alok Sharma. Ai njoftoi se Londra tashmë ka prenotuar 30 milionë doza.

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s

Këtë e pëlqejnë %d blogues: