Aktualitet Nga Evropa

Vendimi për teatrin, reagon Ambasada e Britanisë së Madhe: Duhet dialog nga të gjitha palët, veçanërisht në këtë kohë të trazuar!

Ambasada Britanike në Tiranë reagon pas vendimit të Bashkisë së Tiranës për shembjen e Teatrit Kombëtar.

Përmes një reagimi në “Facebook”, Ambasada e Britanisë së Madhe thekson se mbështet thirrjen e Komisioneres Mariya Gabriel për dialog nga të gjitha palët, sidomos në këtë kohë të trazuar nga pandemia.

“Mbështesim thirrjen e Komisioneres së BE-së Mariya Gabriel për dialog dhe për të gjitha palët e përfshira që të japin kohën dhe hapësirën që të mund të realizohet në mënyrë kuptimplotë. Dialogu nuk është kurrë i pavlerë, veçanërisht në këto kohë të trazuara”, thuhet në reagimin e ambasadës britanike.

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s

Këtë e pëlqejnë <span>%d</span> blogues: