Aktualitet

Dosjet që “flenë” në Gjykatën e Lartë, SHBA nis lëvizjet për punësimin e nëpunësve: Ja si të aplikoni, kriteret që duhen

Projekti “Drejtësi për të gjithë” në Shqipëri, i financuar nga Shtetet e Bashkuara të Amerikës, iu bën thirrje nëpunësve të aplikojnë për t’u bërë pjesë e sistemit të drejtësisë dhe për të ndihmuar në shqyrtimin e dosjeve të prapambetura.

Ishte vetë SHBA, që ngriti shqetësimin e mijëra dosjeve të pashqyrtuara nëpër gjykatat shqiptare, duke thënë se do të punësojë persona, që do të ndihmojnë në shqyrtimin e tyre.

Marrëveshja është nënshkruar nga Kshilli i Lartë Gjyqësor dhe USAID për dosjet që “flenë” në Gjykatën e Lartë. Në dokumentin e plotë, sqarohen të gjitha procedurat dhe dokumentet që duhen për të aplikuar, si dhe kriteret që duhet të plotësojnë aplikantët. bw

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s

Këtë e pëlqejnë <span>%d</span> blogues: