Nga Evropa

Merkel: “Prova të sigurta të hakerimit rus kundër meje”

Angela Merkel shprehu zhgënjimin se ekzistojnë “prova të qarta” se ekzistojnë sulme “të egra” të hakerave nga Rusia kundër eurodeputetëve gjermanë dhe vetë kancelares.

“Unë duhet të them sinqerisht që është shumë e dhimbshme për mua – tha ajo – Ndërsa unë përpiqem çdo ditë të përmirësoj marrëdhëniet me Rusinë, ato japin shenja të qarta që Moska po e bën këtë.”

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s

Këtë e pëlqejnë <span>%d</span> blogues: