Politikë

Ndryshimi i sistemit/ PD dhe aleatët nuk do paraqesin propozim

Ndryshimi i sistemit nuk bën më pjesë ne planet e aleatëve te PD, ndaj një ditë para mbledhjes së katërshes politike u ra dakord qe te mos dorëzohet asnjë propozim ne tryezën e reformës zgjedhore.

Edhe pse prekja e sistemit nuk është prioritet, përfundimi i reformës zë vendin e parë.

“Reforma Zgjedhore që është kushti i parë nga 15 kushtet e BE duhet në mënyrë urgjente te mbarojë. Mbyllja e reformës çon vendin drejt një zgjidhjeje qe janë zgjedhjet e reja, qe janë kushti i dytë”, shprehet Monika Kryemadhi.

Me shumë se situatë politike ne tryezën e aleatëve zuri vend situata pandemike pasojat e së cilës më se shumti po i vuan biznesi. Lulzim Basha i kërkoi aleatëve te ndjekin shembullin e tij për te zbritur ne terren. 

“Njerëzit presin mënyrë e kontaktit për te qarë hallin. Ajo qe u vendos është përgatitja e një platforme për ti dhënë mundësi rifuqizimit te ekonomisë shqiptare”, thotë Kryemadhi. tch

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s

Këtë e pëlqejnë <span>%d</span> blogues: