Ekonomi

Porti i Vlorës, nga 18 maji rifillon veprimtaria për transportin e mallrave

Porti Detar i Vlorës njoftoi se nga data 18 maj do të rifillojë veprimtaria portuale për transportin e mallrave.

Përmes një njoftimi për shtyp, Porti i Vlorës njoftoi se transporti i mallrave do të vijojë normalisht në linjën Vlorë – Brindisi – Vlorë, duke respektuar të gjitha masat e marra në kuadër të luftës kundër COVID- 19.

Linja me Italinë është e vetmja aktualisht në funksion në portin jugor, dhe ishte bllokuar për shkak të pandemisë. atsh

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s

Këtë e pëlqejnë <span>%d</span> blogues: