Kuriozitete

E pazakontë/ Avioni aksidenton për vdekje një person

Një burrë u godit dhe u vra nga një avion komercial teksa ulej pas një fluturimi në një aeroport në Austin, Teksas, thanë autoritetet.

Piloti i Fluturimit i Southwest Airlines, një Boeing 737 i mbërritur nga Dallas, raportoi se kishte parë një person në pistën e aeroportit ndërkombëtar, menjëherë pasi avioni kreu uljen gjatë së enjten, sipas një deklarate nga Administrata Federale e Aviacionit.

FAA tha se shoferi i një automjeti operativ të aeroportit gjeti trupin më vonë në pistë.

Zëdhënësi i aeroportit Bryce Dubee tha se zyrtarët nuk besojnë se njeriu ishte dashur të ishte në pistë në atë kohë, por ata po punojnë për të sqaruar rastin që çoi në vdekjen e tij.

Aeroporti tha në një postim në Twitter se po punon me Departamentin e Policisë në Austin për hetimin dhe se ekuipazhet e mirëmbajtjes kanë punuar në duke u përgatitur për të rihapur pistën, shkruan AP.

Asnjë informacion i mëtejshëm, përfshirë identitetin e burrit që vdiq, nuk ishte në dispozicion menjëherë.

Disa foto të avionit tregonin shenjën e goditjes, ndërsa nuk pati raporti për të plagosur në bordin e mjetit.

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s

Këtë e pëlqejnë <span>%d</span> blogues: